HomeGeriausias laikas laistyti sodą vasarąKitaGeriausias laikas laistyti sodą vasarą

Geriausias laikas laistyti sodą vasarą

Įsibėgėjus vasaros karščiams, apžvelkime patarimus, kokiu laiku geriausia laistyti sodą ir kas nutinka, kai augalus laistote ryte, o ne vakare.

Karščiausiomis metų dienomis įsivaizduokite, koks ištroškęs jūsų sodas būna dienos metu, ypač po pietų saulėje.

Žinoti, ko reikia jūsų sodui, kad jis išgyventų ir klestėtų, gali būti tikras menas; jei laistysite nepakankamai, turėsite problemų, jei laistysite per dažnai, sukelsite kitų problemų. Pasiekti tobulą balansą ir išlaikyti sveiką sodą gali pakisti dėl drastiškų orų pokyčių arba paprasčiausio dalyko – pamiršus įjungti purkštuvą.

 

Kada laistyti?

Veiksmingiausia sodą laistyti tada, kai saulė daro mažiausią poveikį – anksti ryte ir (arba) vėlyvą popietę ar vakarą. Geriausias laikas laistyti sodą būtų tada, kai ryte dar vėsu, bet nėra per vėlu ir sausa. Geriausia būtų laistyti praėjus pusvalandžiui po saulėtekio, nes tuomet vanduo spės įsigerti į dirvą ir tinkamai įsigerti, kol jo dar nepasiekė aštrūs saulės spinduliai. Neįmanoma, kad jūsų sodas nudegtų nuo likusių vandens lašelių, nes jie lengvai išgaruos, o ne pakenks jūsų lapams. Priešingai paplitusiai nuomonei, jei užsitęsia sausringas laikotarpis, gali nereikėti laistyti dažniau. Medžiams ir krūmams geriau laistyti ilgiau, kad vanduo patektų giliau. Tai skatina šaknis giliau, kur temperatūra ir drėgmės lygis yra stabilesni. Suaugusių medžių laistyti tikrai nereikia, nebent būtų didelė ir ilgalaikė sausra. Šią vasarą lapuočiai medžiai numetė lapus, tačiau tai nėra ženklas, kad jie miršta. Tai yra medžių apsaugos mechanizmas, kuriuo jie siekia išvengti per didelės lapų transpiracijos. Tai, be abejo, juos ir mus klaidina, tačiau techniškai jiems nėra pavojinga.

 

Kaip prižiūrėti augalus vasarą

Jei pastebėjote medžių streso požymių, galite apsvarstyti galimybę laistyti aplink medžio pagrindą ties lašėjimo linija (lapų vainiko pakraščiu). Įjunkite mažą purkštuvo srovę ir judinkite jį, kad palaistytumėte visą plotą. Medžiams reikia daug vandens, todėl dauguma jų jau įleido šaknis į požeminį dirvožemį, kur yra drėgmės. Jei medis kasmet stengiasi gerai atrodyti, jis gali būti netinkamas tai vietai. Apsižvalgykite po apylinkes, patikrinkite, kas gerai dera, ir apsvarstykite, ar nėra tinkamesnio medžio. Sausesnėms vasaroms tampant norma didžiojoje Australijos dalyje, turime atidžiau apgalvoti savo sodo pasirinkimą.

 

Nesvarbu, kokiu būdu laistysite lysves, vandens kiekis priklausys nuo to, ką auginate. Dauguma sodo lysvių sausringo ir karšto sezono įkarštyje atrodys šiek tiek išdžiūvusios, bet atėjus lietui viskas vėl atrodys gaiviai. Stenkitės laistyti tik kartą per savaitę, giliai, kad šaknys būtų skatinamos leistis žemyn. Storas mulčio sluoksnis (galima rinktis stambią žievę, akmenis, laikraštį, šiaudus ar kitą pigią alternatyvą) padeda išsaugoti vandenį, nes dirvožemis mažiau džiūsta. Jis taip pat veikia tarsi skėtis nuo saulės arba skrybėlė, nes šaknų zonoje bus vėsiau. Apžiūrėkite savo sodą – plikas dirvožemis gali sustingti kaip betonas (nebent esate smėlingo dirvožemio vietovėje), o lyjant lietui tapti nepralaidus vandeniui.

© 2024 sukursime.lt